Online Check-in Vize Formları
Döviz kurları Hava Durumu
THY tarife Yol Durumu


 


 

ANKARA ÇIKIŞLI KÜLTÜR TURU


KAPADOKYA TURU
Kayalara oyulmuş geleneksek Kapadokya evleri ve güvercinlikler yörenin özgünlüğünü dile getirirler. Bu evler 19. yüzyılda yamaçlara ya kayaların yada kesme taştan inşa edilmişlerdir......
Kapadokya bölgesi, doğa ve tarihin dünyada en güzel bütünleştiği yerdir. Coğrafik olaylar Peribacaları'nı oluştururken, tarihi süreçte, insanlar da, bu peribacalarının içlerine ev, kilise oymuş, bunları fresklerle süsleyerek, binlerce yıllık yaşlı medeniyetlerin izlerini günümüze taşımıştır.

 


İSTANBUL TURU 
Sultanahmet Turu:Sultanahmet turu mekanların çokluğu nedeniyle yoğun tur programlarımızdan bir tanesidir. Eski Osmanlı’nın en önemli bölgelerinden biri olması nedeniyle içersinde çok önemli eserler bulundurmaktadır.

İstanbul Boğaz Turu:
Müşterilerimize özel hazırladığımız yarım günlük Boğaz Tur’u için konakladığınız otelden sizi alıyoruz.

Asya-Avrupa Yakası Boğaz Turu:

Müşterilerimize özel hazırladığımız tam günlük Boğaz Tur’u için konakladığınız otelden sizi alıyoruz.

ÇANAKKALE TURU 
Çanakkale, Çanakkale ili'nin merkez ilçesidir. İlçe merkezinde nüfus 80,000 dolaylarında olup köy ve beldeler ile nüfus 104,000'i bulmaktadır. İstanbul gibi boğaza sahip olmasına rağmen nüfusu oldukça azdır. Marmara'nın en küçük il merkezi nüfusunu barındıran ildir.

Antik çağdan kalan Troya kalıntıları il sınırları içerisindedir. Karesioğulları ile Türkleşmeye başlayan yöre; daha sonra Osmanlı'ya katılmıştır. Osmanlılar Trakya'ya Çanakkale üzerinden geçmişlerdir.

ÇANAKKALE-GÖKÇEADA-AYVALIK 
Gökçeada 285.5 km.² lik bir alan üzerindedir. Çevresi 46 deniz mili olup, boy ve en olarak 16 x 5 deniz mili boyutlarındadır. Gelibolu Yarımadası'na 11, Limni'ye 10, Semadirek Adası'na 12 mil uzaklıktadır. Ulaşım için en yakın yer olan, Kabatepe Limanı'na 14 mil uzaklıktadır.
Ayvalık (Antik Yunanca: Κυδωνίαι, Yunanca: Αϊβαλί ya da Κυδωνίες) Marmara Bölgesi'ne bağlı Balıkesir ili'nin Ege Bölgesi'nde kalan bir ilçesi.Balıkesir ili'nin en batısında, Ege Denizi kıyısında bulunan ilçe, Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biridir.

ESKİŞEHİR TURU 
Bugünkü Eskişehir ili, Eski ve Orta çağlarda Yunanca Dorylaion, Latince Dorylaeum ismi ile tanınan bir kentti. Arap kaynaklarında ise şehrin adı Darauliya, Adruliya ve Drusilya olarak verilmiştir. Dorylaion, antik kaynaklarda önemli yolların kavşak noktasında kaplıcaları ile ünlü, ticaret ile zenginliğe kavuşmuş bir Frigya (Phrygia) şehri olarak geçer ve şehrin kurucusu olarak Eretrialı Doryleos gösterilir.

BEYPAZARI -ÇAYIRHAN -NALLIHAN-GÖYNÜK TURU 
Nallıhan:Ankara iline bağlı bir ilçe. Yüzölçümü 1.673 kilometrekare, nüfusu 29.659 dur. İlçenin yüzeyi yer yer hafif eğilimli dağlık alanlardan, Sakarya nehrinin meydana getirdiği vadilerden ibarettir.
Beypazarı Türk kültürünün güzelliðini, zevkini ve inceliðini yansıtan sımsıcak insanlarla dolu þirin bir ilçemiz... Biz 3500 yıllık tarihi, ahþap evleri, el sanatları ve saray tarzı mutfaðıyla seviyoruz bu þirin ilçeyi. Amacımız Türkiye'de görülmesi gereken 10 yerleþim alanından birisi olan Beypazarını siz deðerli ziyaretçilerimize tanıtmak!!!

İSTANBUL ADALAR TURU 
Büyükada / İstanbul adalar turu
İlkbaharın güzelliklerini yaşadığımız şu günlerde yapılabilecek en güzel şeylerden biriydi Adalar turu... Yanınıza sadece bir tutam keyif, huzur ve neşe almanız yeterli. Geri kalanlar adalarda temin edebilirsiniz. Martıların yârenliğinde, keyifli bir vapur yolculuğunun ardından varılacak masal diyarı, koca bir günü sihirli kılmaya yetip artar.
 

KONYA TURU 
Görüldüğü üzere bugüne kadar tarihimiz ve kültürümüz açısından önemli yerlere ve etkilere sahip kimi olay ve kişilerin doğum ve ölüm yıldönümleri UNESCO tarafından isteyen ülkelerde kutlanmak üzere listelenmiştir.
Mevlana’nın 800. Doğum Yıldönümü, başta Türkiye olmak üzere isteyen ülkelerde kutlanması UNESCO’nun 3–21 Ekim 2005 tarihleri arasında yapılan 33. Genel Konferansı’nda üye ülkeler tarafından oylanarak kabul edilmiştir.

KASTAMONU TURU 
Kastamonu’nun bilinen tarihi, Hitit İmparatorluğu ile başlar. Hititlerden sonra Frigya ve Lidya Krallıklarının egemen olduğu bu topraklar M.Ö.4.yy’da Perslerin eline geçmiştir. M.Ö.4,yy’da Büyük İskender Anadolu Ile birlikte Kastamonu topraklarını da Makedonya’ya katmıştır.

İskender’den sonra yöreyi ele geçiren Pontus Krallığı M.Ö.1,yy’da Romalılar tarafından ortadan kaldırılmıştır. Uzun yıllar Roma İmparatorluğu sınırları içinde kalan Kastamonu M.S.395 yılında İmparatorluğun bölünmesiyle bütün Anadolu gibi Bizans İmparatorluğuna katılmıştır.

ŞİLE-AĞVA-POLONEZKÖY TURU 
Turizm cenneti şile
İstanbul' un yurt içi turizminde göz bebeği şile. Burası dünyanın en güzel yerlerinden biri, şile den bahsedilirken istanbul' un ak ciğerleri olarak bahsedilir, ter temiz havası, mavi bayraklı plajı, etrafı ormanlarla kaplı şile.
İstanbul' un yanıbaşında..
Şile istanbul gibi büyük bir metropolün içinde bulunan doğal bir tatil beldesidir, istanbul' a yakın oluşu, doğal güzellikleri, eşsiz kumsalları ve denizi ile şile istanbulun göz bebeği olmayı başarmış bir tatil beldesidir.
 

SAFRANBOLU TURU 
Safranbolu'nun geleneksel mimarisi, Amasra'nın ilginç coğrafyasıyla keyifli bir haftasonu turu alternatifi. Geçmişten günümüze hikayeler, lezzetli tatlar, güzel manzaralar bu turda.
Anadolu'nun kuzey batı kesiminde, Antik Devirde tarihçi Homeros'un İlyada destanında Paplagonya olarak geçmektedir. Yörede sırası ile Hititler, Frigler, dolaylı yoldan Lidyalılar, Persler, Helenistik Krallıklar (Pondlar), Romalılar, Selçuklular, Çobanoğulları, Candaroğulları ve Osmanlılar egemenlik kurmuşlardır. Safranbolu 1196 tarihinde Selçuklu Sultanı II.Kılıç Arslan'ın oğlu Muhiddin Mesut Şah zamanında Türklerin eline geçmiştir. Tarihi süreç içerisinde ise 1213-1280 tarihleri arasında Çobanoğullarının, 1326-1354 tarihleri arasında Candaroğlulları'nın, 1354-1402 ve 1423 yılından itibaren de Osmanlı'ların egemenliğine girmiştir.

KAPADOKYA TURU 
İSTANBUL TURU 
ÇANAKKALE TURU 
ÇANAKKALE-GÖKÇEADA-AYVALIK 
ESKİŞEHİR TURU 
BEYPAZARI -ÇAYIRHAN -NALLIHAN-GÖYNÜK TURU 
İSTANBUL ADALAR TURU 
KONYA TURU 
KASTAMONU TURU 
ŞİLE-AĞVA-POLONEZKÖY TURU 
SAFRANBOLU TURU   Yazıcı Dostu
 

 

www.dihletur.com  ,  THY, TÜRSAB 4998, www.tatiltakvimi.org , www.sekerlokali.com , www.dihlesigorta.com  

DİHLE TURİZM
Şehit Adem Yavuz.Sk.4/14 KIZILAY( YKM YANI) – ANKARA
Tel : 0 312 418 56 65-68    Fax : 0 312 418 55 71
E-mail : info@dihletourism.com
 

 

 
  tasarım RapidWeb